Haber

Sol Parti: OHAL ile şehirler kurulmaz!

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA)-Sol Parti Keşan İlçe Başkanı Ali Erol Durmaz, enkaz altında kalanın sadece şehirler olmadığını, AK Parti’nin çürümüş sisteminin de olduğunu iddia etti.

“Şimdi OHAL’le tek adam rejimini ve yeniden yapılanma sürecini kontrol altına almaya çalışıyorlar” diyen Durmaz, “İlk saldırı mera ve ormanlık alanları talan etmekti. Yaptıkları, yapacaklarının da garantisidir. Bu talanı derhal durdurun!Yıkılan şehirleri halkın iradesinden bağımsız olarak yeniden inşa etmek mümkün değildir.Ancak deprem bölgesinde yaşayan vatandaşlarımızın katılım sürecini dikkate alarak organize ederek şehirleri yeniden inşa etmek mümkündür. şehirlerin dokusu, tarihi, demografisi, bilimsel raporlarla, teknik ve demokratik kurumların katılımıyla. Bu enkazı siz yarattınız, alamazsınız” dedi.

OHAL DERHAL kaldırılmalıdır!

Şehirlerin yeniden inşası için mücadele edeceklerini savunan Durmaz, yaptığı açıklamada, “Olağanüstü hal ile yeni ve kalıcı bir yıkım yaratabilirsiniz. Buna izin vermeyeceğiz! Şehirlerimiz bilim insanlarının katılımıyla yeniden inşa edilmelidir.” , TMMOB ve Emek-Meslek Kuruluşları ortak akıl ve iradeyle. Bunun dışındakiler zırvalıktır, yağmadır, hayal kırıklığıdır” dedi.

canakciajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu