Ekonomi

Yozgat Belediyesi’nden konteyner seferberliği

Yozgat Belediyesi, Hatay’ın Hassa ilçesinde inşa edilecek 92 yeni konteynerin yerleşim planlamasına başladı.

Yozgat Belediyesi, yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay’ın Hassa ilçesinde kurum ve kuruluşlarla koordineli olarak yapılacak konteynerlerin yerleşim planını hazırlıyor.

Depremin ilk gününden bu yana bölgeye iş makinesi, işçi, aşevleri, gıda ve giyecek yardımları gönderen Yozgat Belediyesi, kurduğu çadırkentlere ek olarak şimdi de 92 konteyner kurmayı planlıyor. Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Hatay’ın depremden etkilenen Hassa ilçesinin yeniden inşası için çalıştıklarını belirterek, belediye tarafından kısa sürede ilçeye 92 adet konteynerin kurularak bölge halkının hizmetine sunulacağını söyledi. .

Başkan Köse, daha önce kurulan çadırkentlerde altyapı ve elektrik işlerinin belediye çalışanları tarafından yürütüldüğünü belirtti. Hassa ilçesinde belediyenin kurduğu aşevinde 3 bin vatandaşa hizmet verdiklerini anlatan Lider Köse, belediye meclis toplantısında Hatay’ın Hassa ilçesini kardeş şehir olarak belirleyeceklerini de belirtti. – YOZGAT

kozlukhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu